Білл Гейтс порадив 5 книг, які потрібно прочитати на зимових канікулах

«Коли стрілка годинника наближається до півночі напередодні Нового року, цікаво озирнутися назад і проаналізувати, чого ви досягли в цьому році. Грудень — прекрасна пора для того, щоб підсумувати все, що ви зробили за останні дванадцять місяців, в тому числі й всі книги, які ви прочитали», — пише Білл Гейтс у своєму блозі.

Підводячи літературні підсумки, підприємець розповів, що в цьому році читав набагато більше художньої літератури, ніж зазвичай. Він також додав, що до кінця 2019 року планує дочитати «Хмарний атлас» Девіда Мітчелла.

Ось список рекомендованих книг на 2020 рік з описанням від Білла Гейтса:

Таярі Джонс – «Американський шлюб»

«Моя донька Дженн рекомендувала прочитати цей роман. В ньому розповідається історія темношкірої пари, що проживають на півдні країни. Їх шлюб розвалюється через жахливу несправедливість. Джонс настільки хороший письменник, що їй вдається змусити вас співпереживати обом головним героям, навіть після того, як один прийме важке рішення. Тема важка, але змушує багато про що замислитися».

Джилл Лепор – «Ці істини: історія Сполучених Штатів»

«Джилл Лепор, схоже, зробила неможливе в своїй останній книзі: вона висвітлила всю історію Сполучених Штатів всього за 800 сторінок. Автор зробила свідомий вибір на користь того, аби відобразити різні точки зору, і результатом цього стала найчесніша і всеосяжна історія Америки, яку я коли-небудь читав. Навіть якщо ви багато читали про історію США, я переконаний, що ви дізнаєтеся щось нове з «Цих істин»».

Вацлав Сміл – «Зростання»

«Коли я вперше почув, що один з моїх найулюбленіших авторів працює над новою книгою, то не міг дочекатися, коли зможу взяти її в руки. (Два роки тому я вже писав, що так чекаю нових книг Сміла, як деякі люди чекають наступну частину «Зоряних війн». Я не погоджуюсь з усім, про що говорить Сміл, але він залишається одним з найкращих мислителів, які документують минуле і бачать більшу картину, ніж інші».

Діана Тавеннер – «Підготовлені»

«Кожен батько й кожна мати знає, що підготовка дітей до життя після школи — це довга та іноді важка подорож. Тавеннер, яка створила мережу найкращих шкіл в країні, зібрала корисний довідник про те, як зробити цей процес настільки плавним і плідним, наскільки це можливо. У книзі вона розповідає про те, що дітей треба вчити не тільки тому, як вступити до коледжу, а й тому, як прожити гідне життя».

Меттью Уокер – «Навіщо ми спимо. Нова наука про сон і сновидіння»

«У цьому році я прочитав кілька чудових книг про людську поведінку, і ця була однією з найцікавіших. Всі знають про те, що здоровий сон дуже важливий, але що таке здоровий сон? І як його можна досягти? Уокер переконав мене змінити свої звички стосовно нічного відпочинку. І якщо в новому році ви вирішили замислитися про своє здоров’я, його книга стане в цьому відмінним помічником».