Байден відмінив закон Трампа про заборону TikTok

Новообраний американський президент Джо Байден своїм указом скасував блокування таких додатків як TikTok і WeChat на всій території США.

Нагадаємо, що робота китайських сервісів була припинена в серпні минулого року указом Дональда Трампа, який заявляв, що влада КНР має доступ до особистих даних американських користувачів.

Джо Байден доручив Міністерству торгівлі провести розслідування щодо цих та інших іноземних програм, щоб дізнатися, чи збирають вони дані американців і чи становлять вони загрозу національній безпеці.

Новий указ дозволяє Міністерству торгівлі вживати відповідних заходів, якщо іноземні сервіси і додатки загрожують національній безпеці.

Визначати це відомство буде за наступними критеріями: належить або контролюється особами, які пов’язані з урядами або збройними силами іноземних супротивників; збирає конфіденційні дані користувачів з США; веде шкідливу діяльність.

Байден також видав розпорядження Міністерству торгівлі і іншим федеральним агенціям розробити спільні рекомендації щодо захисту від збору і передачі конфіденційних даних іноземним агентам. Проте указ президента не стосується дій або розслідувань, що проводяться Комітетом з іноземних інвестицій США (CFIUS).

При адміністрації Трампа комітет встановив крайній термін для компанії ByteDance, що володіє TikTok, щоб вона продала частину свого бізнесу Oracle, але угода так і не відбулася.

В іншому, що стосується Китаю, Байден прямує шляхом Трампа. Минулого тижня президент США підписав указ про розширення заборони на інвестиції в китайські компанії, які, імовірно, пов’язані з китайськими військовими. У список потрапили 59 компаній.

Джерело Сhoicе

Не пропустіть