Apple звинувачують у стеженні за користувачами

Однак компанія запевняє користувачів Mac, що її функція захисту від шкідливих програм не стежить за ними.

Дослідники безпеки змусили компанію Apple пояснити, як працює її платформа захисту від шкідливих програм Gatekeeper. За словами експертів, система порушує конфіденційність користувачів.

Ця історія почалася ще 12 листопада, після того, як велика кількість користувачів Mac повідомили про збої, які виникають під час відкриття сторонніх додатків. Проблема також поширилася на власні платформи Apple, такі як iMessage і Apple Pay. Збій був викликаний Gatekeeper, системою безпеки, яку Apple представила ще в Mountain Lion. Це операційна система для персональних комп’ютерів і серверів, розроблена Apple; дев’ята за рахунком версія OS X.

Gatekeeper перевіряє, чи безпечно запускати яке-небудь програмне забезпечення, якщо Mac підключений до Інтернету. Наприклад, користувач натискає кнопку «Запустити» в Photoshop, після чого його комп’ютер перевіряє зв’язок з сервером Apple, щоб переконатися, що Adobe все ще має діючий сертифікат розробника. Цей процес зазвичай швидкий і невидимий, але оскільки величезна кількість людей оновилися до macOS Big Sur, система стала перевантажена і почала працювати повільно.

Дослідники, які намагалися знайти причини уповільнення, почали аналізувати дані, які їх комп’ютери відправляли на сервери Apple. За їх словами, операційна система відправляла в Apple HQ докладні відомості в текстовому вигляді про те, що саме вони використовували. Подібні твердження були спростовані дослідником Якопо Янноне, який пояснив, що протокол OCSP, або протокол статусу онлайн-сертифікатів, так не працює.

У відповідь на звинувачення дослідників безпеки Apple заявила, що система Gatekeeper призначена для запобігання запуску шкідливих додатків користувачами, а не для відстеження користувачів, заявила Apple. Однак компанія все ж змінить роботу Gatekeeper в майбутньому, щоб ще більше мінімізувати ризики. Користувачі також зможуть відмовитися від використання системи.

Джерело engadget

Не пропустіть