Apple Watch, iPad, Apple One та без iPhone 12 – що Apple показала на своїй вересневій презентації

Що показали на Apple Time Files - підсумки презентації

Компанія Apple провела офіційну презентацію, на якій нам показали нові продукти, серед яких є як нові апаратні, так і програмні рішення. Як і очікувалось, нового модельного ряду iPhone 12 ми не побачили, але презентація все одно охопила досить велику кількість продуктів, про які варто розповісти.

Apple Watch SE

Як і очікувалось, компанія Apple презентувала новий смарт-годинник, який позиціонується, як доступний, прийшов на зміну Apple Watch Series 3 та отримав назву “Apple Watch SE”. Тим не менше, слід розуміти, що поняття “доступності” у Apple своєрідне, і під цим у неї мають на увазі модель, яка коштує 279 доларів за версію 40 міліметрів без підтримки LTE. Годинник працюватиме на базі операційної системи watchOS 7.

Новий смарт-годинник отримав дизайн четвертого покоління Apple Watch, завдяки чому має на 30 процентів більший дизайн, ніж третє покоління. Компанія також заявляє у два рази більшу потужність, підтримку Bluetooth 5.0, а також “найсучасніший” динамік та мікрофон. Смарт-годинник повинен підтримувати визначення зміни рівня висоти з точністю до 30 сантиметрів завдяки барометричному висотоміру та GPS-датчику.

Смарт-годинник буде доступним вже в цю п’ятницю, 18 вересня, за ціною від 279 доларів. Компанія відкриє попередні замовлення на модель вже сьогодні, а також перестане випускати та продавати попередню модель, яка позиціонувалась, як доступна – Apple Watch Series 3.

Apple Watch Series 6

Окрім більш доступного годинника, компанія презентувала і флагманську модель, яка отримала назву “Apple Watch Series 6”. Смарт-годинник став ідейним наступником Series 4 та Series 5 в плані дизайну, але отримав нову фішку у вигляді можливості трекінгу рівня кисню у крові, а також кращий трекінг сну. Компанія заявляє, що модель може вимірювати рівень кисню буквально за 15 секунд.

За роботу нового смарт-годинника відповідальний новий чіпсет Apple S6, який може запропонувати на 20 відсотків кращу продуктивність .Він базується на чіпсеті Apple A13 і пропонує відчутно кращу потужність, ніж у Apple Watch Series 5 (який був оснащений чіпсетом від Series 4, але з підтримкою компаса та новим контролером дисплея).

Компанія заявляє, що їй вдалося досягти кращої продуктивності при автономності близько 18 годин. Є підтримка швидкої зарядки, яка дозволяє зарядити смарт-годинник за півтори години від нуля до ста відсотків. Також смарт-годинник у два з половиною разів яскравіший у режимі always-on display, ніж попереднє покоління. Також можна отримати доступ до сповіщень, контроль-центру та зміни циферблатів без повного пробудження.

Нова модель буде доступна у сірому, сріблястому, золотому, синьому та червоному кольорі, який стане частиною Product (RED). Буде також доступна модель з нержавіючої сталі, у якої буде графітовий та жовтий варіант. Топова модель Edition буде виконана з титану, а от керамічної версії у цього покоління не буде. Модель буде доступна за 399 доларів у версії без LTE, а також за 499 доларів за LTE-версію за 40-міліметрову версію.

Apple One

Компанія Apple показала також новий сервіс, який, по суті, об’єднує iCloud, Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News та Apple Fitness+ у одну підписку, пропонуючи користувачу отримати ті самі послуги, які він міг отримати раніше окремо, в одному пакеті. Пакет послуг Individual буде доступний за ціною 15 доларів та включатиме в себе 50 ГБ сховища iCloud, а також сервіси Apple Music, Apple Arcade та Apple TV+.

Також будуть доступні пакети Family та Premier, які коштуватимуть 20 та 30 доларів на місяць та включатимуть 200 ГБ та 2 ТБ сховища в iCloud відповідно. Офіційний запуск сервісу відбудеться трохи пізніше у більш ніж 100 країнах, спочатку користувачам буде доступний 30-денний безкоштовний період.

iPad 2020

Як і очікувалось, Apple презентувала нове, восьме покоління iPad, яке у народі отримає назву “iPad 2020”. Як і три попередні покоління, новий iPad буде доступний за ціною від 329 доларів. Головною відмінністю нового планшета у порівнянні з попереднім поколінням став новий чіпсет – Apple A12 Bionic.

Новий планшет працюватиме під управлінням iPad OS 14, тепер будуть доступні нові фішки Apple Pencil, такі як рукописний ввід. На жаль, планшет не отримав роз’єма USB-C, на що були досить великі надії. Дизайн зберігся від попереднього покоління iPad, яке було випущено рік тому.

Нова модель буде доступна у сірому, сріблястому та золотому кольорах у версіях з 32 ГБ та 128 ГБ внутрішньої пам’яті. Також буде доступна версія з LTE, яка стартує з позначки в 459 доларів, стартова версія коштуватиме 399 доларів, а версія зі 128 ГБ внутрішньої пам’яті – 499 доларів.

iPad Air 4

Новий iPad Air отримав дизайн iPad Pro, тобто позбувся кнопки Home під екраном (її перенесли на бокову грань), а також роз’єм USB-C для зарядки, синхронізації даних та підключення периферії. На жаль, модель також отримала і вищий цінник, але варто спершу обговорити її характеристики.

Новий iPad Air буде оснащений новим чіпсетом Apple A14, який повинен також відповідати за роботу нових iPhone 12, які будуть презентовані пізніше. Він став першим чіпсетом, виготовленим за п’ятинанометровим техпроцесом. У склад чіпсета входить 6 ядер CPU, з яких два – продуктивні, а чотири – енергоефективні. Потужність CPU виросла на 40 відсотків у порівнянні з чіпсетом, який був встановлений у попередньому iPad Air, а потужність GPU – на 30 відсотків.

Модель буде оснащена основною камерою на 12 МП з апертурою f/1.8, яка підтримувати зйомку в 4К при 60 fps. Для селфі буде камера на 7 МП з апертурою f/2.0. У планшета буде підтримка Wi-Fi 6, стереодинаміки та підтримка Apple Pencil, який магнітиться до бокової грані.

Нова модель буде доступна вже наступного місяця у сірому, сріблястому, рожевому, зеленому та синьому кольорі за ціною 599 доларів з Wi-Fi та за 729 доларів з LTE за версію з 64 ГБ внутрішньої пам’яті. Модель з 256 ГБ внутрішньої пам’яті коштуватиме відповідно 749 доларів та 879 доларів.

Висновки

Презентація Apple Time Files пройшла якось непомітно, наче її й не було, і головна причина цього – відсутність нових iPhone, а також те, що, по суті, всі продукти, крім iPad Air нового покоління, стали мінорними оновленнями попередніх версій з незначними змінами. Відверто кажучи, є певне розчарування, оскільки раніше Apple просто презентувала такі оновлення продуктів на сайті, не відводячи для них окрему повноформатну презентацію.

Apple Watch SE, який прийшов на зміну Series 3 (який, нагадаю, коштував 199 доларів за стартову версію), розчарував ціною 279 доларів, Apple Watch Series 6 став досить мінорним оновленням, як і iPad 2020, а от iPad Air нового покоління та Apple A14 – досить цікаві, хоча про чіпсет нам розкрили не так багато інформації. Вочевидь, слід дочекатися презентації iPhone 12, яка повинна пройти вже наступного місяця, щоб дізнатися про нього більше.

Не пропустіть