Apple, Mozilla, Google та Microsoft об’єдналися для стандартизації браузерних розширень

З останнім релізом macOS Big Sur, браузер Safari отримав підтримку нового API Extensions, який дозволяє використовувати плагіни, створені для інших браузерів. Зараз стало відомо, що розробники з Apple, Mozilla, Google та Microsoft вирішили піти далі та об’єднати свої зусилля для створення стандартизованої методології створення плагінів.

Представники усіх чотирьох великих браузерів – Safari, Firefox, Chrome та Edge, будуть залучені у створення єдиного стандарту розширень, та у групу, яка отримає назву Web Extensions Community Group (WECG). Керівні посади у ній займатиме Тімоті Хатчер та Симон Вінсент з Google.

У першу чергу мова йде про спрощення розробки розширень завдяки створенню єдиної моделі з єдиним ядром, функціональністю, API та дозволами. Також планується випуск опису архітектури – очікується, що вона покращить продуктивність та безпеку створюваних рішень.

На жаль, на даний момент нам не розкрили жодних подробиць про розробку цих розширень. Очікується, що найближчим часом стане відомо більше подробиць про те, що саме планується імплементувати в рамках WECG, а також буде оприлюднена сама документація.


Не пропустіть