Apple можуть оштрафувати через проблеми з дисплеєм MacBook Pro

Нещодавно на компанію Apple подали колективний позов через клавіатури типу “метелик”, які часто функціонували неправильно. Зараз компанія Apple отримала ще один позов у США – суддя Едвард Давіла постановив, що компанія продовжувала продавати MacBook Pro, знаючи про їхній основний недолік. Нагадаємо, що про цей недолік стало відомо ще у 2019 році – користувачі масово скаржились на проблему з кабелем, який з’єднує дисплей та систему плату, оскільки він перетирався.

Щоправда, це не було головною проблемою. Вартість цього кабеля складала 6 доларів, але Apple зробила його незйомним з боку дисплея, через що доводилося міняти весь дисплей повністю, що коштувало вже не 6, а 600 доларів. Також слід звернути увагу на те, що така проблема з’являлася вже після завершення гарантійного терміну, через що багатьом користувачам доводилося платити з власної кишені.

Згодом Apple таки визнала існування проблеми Flexgate та безкоштовно міняла дефектні дисплеї (до них належали дисплеї у MacBook Pro 2016 та MacBook Pro 16 з Touch Bar). У новіших моделях, MacBook Pro 2019, цієї проблеми немає, принаймні це показало розбирання девайса – виявилося, що компанія зробила шлейф, який з’єднує дисплей та системну плату, довшим.

На відміну від позову про клавіатури типу “метелик”, позов щодо Flexgate поки формально не є колективним, але у випадку, коли в одній справі є вже 9 позивачів, суддя пропонує їм подати колективний позов. По суті, тут питання лише часу, який піде на перекваліфікацію.

Не пропустіть