UPG_price_d+m

Android Q Beta 5 отримає нові жести

Нововведення покликані позбавити Android Q від конфліктів при спільній роботі нової системи навігації та класичних жестів

Бічне висувається меню, меню-гамбургер або як би ви його не називали, є архаїзмом в системі навігаційних жестів Android 10 Q. В останній версії мобільної системи з’явився жест змахування по обидва боки екрану, який дозволяє повернутися назад.

Однак проблема в тому, що він може конфліктувати з багатьма додатками, в яких бічне меню викликається свайпом від краю екрану. По всій видимості, ця неприємність буде усунена в наступній бета-версії Android Q. Під час конференції розробників droidcon Berlin компанія Google оголосила, що, починаючи з Android Q Beta 5 викликати бічне меню можна буде наступним чином: натисніть і утримуйте пару секунд палець біля краю екрану, а потім потягніть в сторону.

До речі, при включених жестах навігації в Android Q Beta 4 доступ до меню можна отримати, провівши від краю екрану під кутом, але це дія настільки незручна і навіть незграбна, що може здатися швидше помилковим спрацьовуванням, ніж навмисним рішенням призначеного для користувача інтерфейсу. Останнім часом багато додатків для Android повністю відмовилися від бокового меню на користь кнопок навігації в нижній частині екрана.

Але цей процес відбувається дуже повільно, в деяких програмах використовуються обидва варіанти. Поточна зміна стосується всієї системи і не вимагає яких-небудь втручань з боку розробників, тому всі його переваги будуть відчутні відразу ж після поновлення. Вихід Android Q Beta 5 очікується в третьому кварталі. За нею піде ще одна «бета» і фінальний реліз.


Не пропустіть