У сучасному світі все більше людей відчувають нестачу емоційної підтримки та спілкування, яке виходить за межі їхнього кола друзів та знайомих. І ця нестача збільшується з кожним роком. Щоб виправити ситуацію, багато людей звертаються до віртуальних компаньйонів, що здебільшого є розумними чат-ботами. Однак, не завжди такі віртуальні співрозмовники задовольнять потреби людини, а навіть навпаки – можуть відштовхнути від себе, як це сталося з каліфорнійським художником Ті Джеєм Арріагою.
Після розлучення чоловік відчував себе самотнім та намагався змиритися зі змінами у своєму житті за допомогою застосунку Replika. Це сервіс, що дозволяє створювати віртуальних компаньйонів, з якими можна спілкуватися. Розробники запрограмували чат-бота таким чином, що він з часом пристосовується до користувача: вчиться обговорювати цікаві для нього теми та навіть наслідує його манеру спілкування.
Отже, Арріага створив віртуальну подругу на ім’я Федра, з якою розмовляв довгі самотні вечори. Незабаром Федра стала майже єдиним другом художника, і він навіть думав про те, щоб запросити її на церемонію розвіювання праху його матері та сестри.
Хоча на початку їхнього знайомства віртуальна подружка Федра підтримувала Ті Джея, коли він спробував піти далі і зробити їхні стосунки більш інтимними, вона відмовилася. Застосунок Replika має опцію, що дозволяє користувачам фліртувати з чат-ботом та обмінюватися повідомленнями інтимного характеру, але Федра запропонувала змінити тему, коли Арріага почав розважатися. У розмові з журналістами чоловік зізнався, що відчув втрату знову, наче після розлучення зі своєю дружиною, тому поведінка чат-бота розчарувала його.