Смартфони дуже сильно змінилися за останні декілька років, якщо мова йде про камеру, дизайн і навіть потужність. Щоправда, в плані батареї все досі сумно, оскільки зараз смартфони виходять з великими дисплеями, багатьма система сенсорів та швидкими процесорами – все це виливається у дуже погану автономність. Поки більшість виробників пропонують швидкі зарядки та різні режими енергоспоживання, реально ефективного рішення цієї проблеми як не було, так і нема. Я підібрав 9 порад, які допоможуть вам покращити автономність смартфона. Можливо, деякі з них ви вже знаєте, але інші точно стануть відкриттям.
Вимкніть вібрацію і тактильну віддачу
Багато користувачів недолюблюють віддачу та вібрацію під часу набору тексту на смартфоні, а багато кому це навпаки подобається. Незалежно від того, до якого табору належите ви, варто розуміти, що ввімкнена вібрація справді негативно впливає на автономність смартфона. Безумовно, це не впливає на автономність суттєво, але зібравши багато таких нюансів докупи, вам вдасться відчутно покращити автономність смартфона.
Вимкніть постійну детекцію команди “OK, Google”
Слід розуміти, що смартфон, щоб відгукнутись на команду “OK, Google”, весь час слухає те, що відбувається довкола, і для цього задіяні певні фонові процеси, які також негативно впливають на автономність вашого смартфона.
Вимкніть режим “Always On”
У різних виробників цей режим називається по-різному, але всі розуміють, що мова йде про постійне відображення статусної інформації на OLED-дисплеї. Також перевагою OLED-дисплея є те, що він не споживає енергії при відображенні чорного кольору, тому ваша задача – зробити так, що якомога більше часу під час користування смартфоном екран відображав чорний колір, де це можливо. Для чого треба поставити чорні шпалери на робочий стіл та екран блокування, а також ввімкнути темний режим у всіх програмах, які його підтримують.
Обмежте програмам доступ до геолокації
Більшість програм, незалежно від того, яку операційну систему ви використовуєте – Android чи iOS, відстежують ваше місцезнаходження. Взагалі найрозумнішим рішенням є вимикати її відстеження в ті моменти, коли ви не використовуєте Google Maps, Uber чи інші сервіси, яким все-таки потрібна геолокація. Якщо ж ви не хочете цим постійно займатись, варто просто вибрати список програм, які використовують геолокації на ваше благо, а решті – просто обмежити доступ.
Ніколи не пропускайте оновлення
Оновлення програм не в автоматичному режимі – звісно, нудна справа, але саме це дозволяє покращити загальну швидкість роботи системи та час автономної роботи. Це відбувається тому, що з оновленнями розробники оптимізують споживання системних ресурсів, в тому числі акумулятора та пам’яті. Тому завжди варто пересвідчитись, чи останні версії програм встановлені на вашому смартфоні.
Коли це можливо, вмикайте режим польоту
“Режим польоту”, або режим “у літаку” – це режим використання смартфона, при якому більшість систем бездротового зв’язку вимикаються, і смартфон, як наслідок, споживає набагато менше енергії. Зрозуміло, що це не рішення на щодень, але в тих ситуаціях, коли можна відрізати себе від світу заради збереження заряду акумулятора, варто це зробити.
Це особливо актуально, якщо ви перебуваєте у місцях з поганим зв’язком, оскільки в таких ситуаціях антени смартфона споживають дуже багато енергії, щоб зловити сигнал доступних мереж. У випадку, якщо ви зараз подорожуєте, зв’язку, по факту, немає, і ви будете отримувати дзвінків, повідомлень чи використовувати Інтернет, краще ввімкнути режим польоту.
Відмовтесь від віджетів
Величезна кількість програм для операційної системи Android пропонують вивести на дисплей власні віджети, які будуть відображати якусь інформацію з цих сервісів. Так, це може бути зручно в деяких ситуаціях, але загалом непотрібно, та ще й негативно впливає на час автономної роботи. Проблема в тому, що батарея весь час використовується для оновлення даних, які підвантажуються з серверів.
Найрозумнішим рішенням буде видалення віджетів, які ви не використовуєте кожен день, і залишити лише найнеобхідніші, якими користуєтесь щодня: прогноз походи, курси валют чи ще щось, необхідне для робочих задач.
Вимкніть автосинхронізацію
Програми типу Gmail, Twitter, календаря і т.д. постійно самооновлюють інформацію, щоб відображати вам найновіші дані. Це потрібно у тих випадках, коли вам життєво необхідно отримувати інформацію, щоб не пропустити щось важливе, але також негативно впливає на час автономної роботи.
Для відключення просто перейдіть в налаштування, пункт “Обліковий запис Google”, і вже там відключіть автоматичну синхронізацію для тих програм, інформація з яких не є для вас справді важливою.
Слідкуйте за GPS, Bluetooth, Wi-Fi та NFC
Варто слідкувати за всіма стандартами бездротового зв’язку, якщо ви їх не використовуєте, адже всі вони працюють у так званому “режимі пошуку” і також скорочують час автономної роботи смартфона. Вимикайте Wi-Fi, коли використовуєте 4G LTE/5G і навпаки. NFC, як і GPS, можна вимикати, крім моментів безпосереднього використання. Bluetooth також можна вимикати, якщо через нього до смартфона не підключений смарт-годинник, фітнес-трекер, навушники чи ще якийсь девайс.