6 крутих команд для термінала Mac, які варто спробувати кожному

«Зоряні війни», ідеї для жартів над друзями і не тільки.

Термінал – це зручна утиліта, яка працює в комп’ютерах на UNIX (сюди відносяться Linux і macOS) за тим же принципом, що і командний рядок у Windows. Хоча для більшості користувачів робота з терміналом виглядає як щось неймовірно складне, насправді в ньому є чимало кумедних функцій – головне знати, як їх викликати. Розповідаємо про п’ять таких можливостей.

1. Поділіться кавою з комп’ютером

Якщо ваш Mac за замовчанням засинає через певний час, але вам потрібно, щоб він не вимикався, не обов’язково повністю змінювати налаштування заради одного разу. Просто поділіться з комп’ютером кофеїном! І ні, для цього не потрібно нічого виливати на клавіатуру, достатньо в терміналі ввести caffeinate. Поки ви не натиснете Ctrl + C, комп’ютер не буде переходити у сплячий режим.

Також можна задати час, упродовж якого Mac повинен спати. Для цього введіть caffeinate -t X , де X – час у секундах. Наприклад, caffeinate -t 14400 заборонить комп’ютеру вимикатися протягом 4 годин.

2. Четвертий епізод «Зоряних воєн» у текстовій графіці

Як це не дивно, ви можете подивитися всю «Нову надію» у вигляді ASCII-графіки. Важливо: при цьому у вас повинно бути підключення до інтернету.

Для macOS Sierra і новішої: введіть nc towel.blinkenlights.nl 23;

Для більш старих версій: введіть telnet towel.blinkenlights.nl.

3. Змусьте термінал розмовляти

У вас багато вільного часу, але ні з ким поговорити? Завжди можна поговорити з комп’ютером. Для цього в терміналі введіть команду say (текст, який потрібно сказати, без дужок) і натисніть Enter. Хоча, ймовірно, це не найвеселіша розвага, ця команда відмінно підходить, щоб пожартувати над друзями.

Ви можете налаштувати голос, який буде озвучувати текст, якщо в «Системних налаштуваннях» відкриєте «Універсальний доступ» → «Озвучення тексту». Можна вибрати, чоловічий голос чи жіночий, і змінити його швидкість.

4. Дізнайтеся прогноз погоди

Хоча описані тут команди в більшості своїй підходять для розваги і жартів, ця може бути дійсно корисною. Введіть в терміналі curl http://wttr.in/ і натисніть Enter, на що отримаєте деталізований прогноз погоди на три дні, місто визначиться автоматично.

5. Нескінченний цикл

Ця функція підходить, мабуть, тільки для жартів над друзями – або створення забавних скріншотів (хоча створена вона як стрес-тест обладнання). Команда призводить до безперервного спаму однією і тією ж фразою, яку виберете ви самі. Зверніть увагу: процес ресурсозатратний, отже варто бути обережнішим.

Якщо ви вирішили зробити це з комп’ютером друга, переконайтеся, що він подивиться на екран найближчим часом: кілька годин роботи можуть перевантажити процесор і навіть привести до незворотних наслідків.

Розумієте ризик і готові спробувати? Ось як це зробити:

Запустіть утиліту «Термінал».

Введіть yes і фразу або слово, яке потрібно повторити (наприклад, yes Інфія ), і натисніть Enter.

Щоб зупинити процес, натисніть Ctrl + C.

6. Додайте звук при підключенні зарядки

Мало хто знає, але Mac насправді може видавати такий же звук при підключенні зарядки, як і пристрої на iOS. Для цього використовуйте наступну команду:

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool TRUE; open /System/Library/CoreServices/PowerChime.app &

Щоб прибрати звук, введіть

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool FALSE; killall PowerChime


Не пропустіть