Останнім часом все більше інформації, експертних думок та відгуків користувачів стосовно безпечного користування месенджерами. Провівши широкий аналіз серед популярних месенджерів, експерти з ITechNews назвали 3 найбезпечніші месенджери для українців, в список яких не ввійшли популярні в Україні месенджери.
Wickr
Wickr можна вільно ставити на перше місце саме через те, що він надзвичайно анонімний та використовує надзвичайно мало ресурсів смартфона (в порівнянні з іншими месенджерами). Крім цього, в месенджері можна вибирати тип шифрування (AES 256, ECDH 521, RSA 4096 TLD) та в ручному режимі налаштовувати автоматичне видалення відправлених повідомлень.
В цілому, це ідеальний месенджер, який підійде для потреб більшості українців. В месенджері можна назвати один недолік, а саме платні додаткові функції. Щоб створювати групи чи отримати ПК версію месенджера, та його корпоративний варіант, прийдеться платити.
Signal
Без Signal не могло обійтися, оскільки його шифрування на високому рівні і використовується в багатьох відомих месенджерах та соціальних мережах. Особливістю Signal можна назвати шифрування повідомлень в форматі E2E, що означає, що ваші повідомлення зможе прочитати тільки отримувач та ви. Також в Sigmal майже не зберігається інформація про своїх користувачів і не показується реклама своїм користувачам. Крім цього, відкритий вихідний код месенджера зберігаєтсья на Github у відкритому доступі.
Месенджер не набрав популярність в Україні через те, що в нас активно використовуются Viber, Telegram та WhatsApp.
iMessage
Персональний месенджер для всіх пристроїв Apple, який за допомогою штучного інтелекту вибирає найкращий варіант шифрування повідомлень. Недоліків в месенджера можна назвати 2: доступний тільки для пристроїв на iOS та при технічних проблемах, iMessage може відправити повідомлення на телефон в незахищеному вигляді.