У Лас-Вегасі завершується виставка CES 2020, що була як ніколи багата на незвичайні новинки.
Mercedes-Benz Vision AVTR
Mercedes-Benz представила концепт-кар Vision AVTR, який створювався під впливом «Аватара» Джеймса Кемерона. Сферичні колеса дозволяють машині рухатися убік або по діагоналі, а бионічні закрилки ззаду можуть імітувати різні жести. Керування авто здійснюється за допомогою джойстика, що зчитує пульс і дихання водія і налаштовує під них підсвічування.
Segway S-Pod
Segway теж продемонструвала свій новий транспортний засіб – цього разу це самохідне крісло S-Pod. Воно важить близько 150 кг і може пересуватися зі швидкістю до 40 км/год. Керування здійснюється за допомогою джойстика на підлокітнику. На одному заряді S-Pod проїде до 70 км. Старт продажів намічений на 2021 рік.
Lenovo Smart Frame
Lenovo вирішила перевинайти фоторамку, додавши їй естетичності. Для цього виробник зробив її схожою на звичайну картину, яку можна повісити на стіні або встановити на мольберті. Її екран з діагоналлю 21,5″ доповнений покриттям проти відблисків і автоматичним регулюванням яскравості з урахуванням освітлення в кімнаті.
Lenovo ThinkBook Plus
Ще одна незвичайна новинка Lenovo – ноутбук ThinkBook Plus з енергоефективною E-Ink матрицею на кришці. З її допомогою пристрій можна використовувати як рідер для читання книг, панель для рукописних нотаток або ж просто екран для повідомлень і нагадувань. Ціна пристрою – від $ 1 200.
Asus ROG Zephyrus G14
Asus показала компактний геймерський ноутбук ROG Zephyrus G14 – перший з 14″ екраном і відеокартою Nvidia GeForce RTX 2060. Однак цікавий він не своїми ігровими можливостями, а матрицею світлодіодів на кришці, що дозволяє демонструвати оточуючим різні зображення, графіку і анімацію.
Samsung Bot Chef
Компанія Samsung продемонструвала оновлену версію свого кухонного робота Bot Chef. Приготувати страву з нуля він поки не в змозі, але допомогти нарізати овочі на салат, зварити каву або навіть посмажити щось йому під силу. Давати завдання можна за допомогою голосових команд. Надалі програми готування можна буде завантажувати з мережі.
Samsung Ballie
Інша цікава новинка Samsung – «робомяч» Ballie , який може стати помічником у будинку, консультантом з фітнесу та навіть другом для ваших дітей і домашніх тварин . Він здатний вивчати ваші звички і адаптуватися до них, допомагаючи у повсякденних справах. Давати завдання можна через мобільний інтерфейс або за допомогою голосових команд.
Samsung Neon
Крім гаджетів компанія Samsung представила проект Neon, за допомогою якого можна створювати 3D-моделі людей. Такі аватари здатні виражати емоції, генерувати власну міміку і жести. Передбачається, що в майбутньому ці віртуальні люди можуть замінити персональних асистентів або, наприклад, працівників телебачення.
Petit Qoobo
Yukai Engineering показала зменшену версію своєї роботизованою хвостатої подушки Qoobo. Цей терапевтичний гаджет був розроблений для тих, хто не може завести домашню тварину, але все ж хоче кого-небудь гладити і чухати. У зменшеному вигляді Qoobo можна легко брати з собою, куди б Ви не йшли.
Ao Air Atmos Faceware
Компанія Ao Air представила респіратор Atmos Faceware, який має прозору основу. Усередині нього створюється середовище чистого повітря з позитивним тиском, щоб можна було вільно дихати без відчуття здавленості навколо рота і носа. За словами виробників, пристрій забезпечує безпрецедентний захист від шкідливих часток. Ціна – $ 350.
Charmin RollBot
Компанія Charmin привезла на CES самобалансуючого двоколісного робота RollBot, призначеного для доставки туалетного паперу в туалет. Керування здійснюється за допомогою Bluetooth зі смартфона. Головне – завжди брати з собою смартфон і тримати RollBot напоготові з рулоном паперу. Хоча при бажанні його вантаж може бути зовсім іншим.
Smart Potato
Так, це розумна картопля. Причому йдеться не про гаджет у формі коренеплоду, а про звичайну картоплину, яка стає розумною, якщо в неї увіткнути спеціальну плату з Bluetooth. Таке з’єднання дозволяє виводити «думки картоплі» на екран сполученого смартфона (заготовані фрази, звичайно ж). Живиться передавач за рахунок електролітів у самому плоді.