11 культових телефонів, про які більшість з нас колись мріяли

Зазвичай люди пам’ятають всі мобільні телефони, якими користувалися. Але не тільки їх: в пам’яті користувачів залишаються і апарати, про які вони мріяли. Пропоную згадати 11 культових телефонів – на них колись задивлявся майже кожен.

Nokia 8110

Ця модель побачила світ в 1996 році і отримала популярність багато в чому завдяки фільму «Матриця» – з нею ходив молодий Кіану Рівз. Однак це не єдина причина народної любові до телефону: завдяки своїй формі Nokia 8110 володіє високою ергономічністю – ним зручно користуватися. У моделі також хороший розмовний динамік і мікрофон – це було рідкістю в апаратах, які випускали в середині 90-х.

Телефон досить великий – 141 × 48 × 25 мм.

Siemens S25

Siemens S25 вийшов в 1999 році і відносився до телефонів бізнес-класу. Він відмінно виглядав, був досить компактним і важив всього 125 г завдяки літій-іонній батареї.

В апарата «кольоровий» екран – з червоними, зеленими і синіми пікселями. Задня кришка поєднана з акумулятором на 650 мАг. Телефон оснащений ІЧ-портом і може записувати на диктофон повідомлення по 20 секунд.

Протокол інтернету – WAP 1.0, який вже в 1999 році був застарілим: користувачі більшості вітчизняних мобільних операторів не могли вийти в мережу з цього телефону.

Nokia 3310

Nokia 3310 з’явився в продажу в 2000 році і встиг розійтися рекордним тиражем – 129 мільйонів екземплярів.

Цю модель називають «невбиваємою», тому що вона може витримати навіть сильний удар. Ще один плюс – ємний акумулятор на 900 мАг: без підзарядки телефон може працювати близько тижня.

Основні функції: голосовий виклик, вібродзвінок, SMS-чат. На пристрої також можна створити рінгтон за допомогою вбудованого редактора мелодій.

У пам’яті користувачів Nokia 3310 також залишилася встановлена ​​гра «Змійка».

Motorola RAZR V3

Motorola RAZR V3 – дуже тонкий апарат-«розкладачка» з двома кольоровими екранами. У 2004 році він справив фурор своїм тонким корпусом і футуристичним дизайном.

У моделі реалізована поліфонія, можна прослуховувати mp3-рінгтони. Є камера, але знімки вона робить не дуже хорошої якості.

Apple iPhone

Перший iPhone вийшов в 2007 році і став головним символом достатку, законодавцем смартфонної моди – за його образом і подобою були випущені багато моделей інших брендів.

Інтерфейс iOS заточений під використання пальцями, а не стилусом, як це було раніше. Рішення використовувати ємнісний сенсорний екран під склом перевернули уявлення про зручність використання телефонів.

У телефона строгий і лаконічний дизайн, якісний екран, відмінний сенсор і, найголовніше, – найкраща за швидкістю і дизайном операційна система на момент випуску.

Nokia 5800 XpressMusic

Цей сенсорний музичний смартфон вийшов в 2008 році. Для того часу у нього був багатий набір функцій: сенсорний резистивний екран (це один з останніх смартфонів з таким екраном), Bluetooth, Wi-Fi, камера для зйомки фото і відео, HSDPA (протокол передачі даних 3G з сімейства HSPA), великий обсяг пам’яті з можливістю розширення, mp3-плеєр. У комплекті з телефоном йшов стилус на шнурку в формі медіатора.

Проте багато користувачів відзначали погану якість збірки, дешевий пластик, проблеми з динаміком.

HTC Hero

Модель з симпатичним дизайном випустили в 2009 році, і на той момент у неї були непогані характеристики: великий дисплей з діагоналлю 3.2″, досить продуктивний процесор на платформі Qualcomm, Wi-Fi.

Samsung Galaxy S

Цей флагманський девайс побачив світ у березні 2010 року. У той час «кореєць» виступав в ролі основного конкурента iPhone. Galaxy S сильно виділявся на тлі інших Android-смартфонів – у нього був дуже якісний Super AMOLED-дисплей діагоналлю 4″. На цьому телефоні вперше встановили загартоване скло Gorilla Glass, яке захищає дисплей від подряпин.

У Samsung Galaxy S можна встановити живий фон і різні віджети. Смартфон оснащений непоганий тиловою камерою роздільною здатністю 5 Мп.

OnePlus One

Перша модель бренду OnePlus вийшла в 2014 році.

Девайс відрізняється дуже потужним залізом, прекрасним IPS-дисплеєм з захисним склом Gorilla Glass 3, привабливим і лаконічним дизайном, відмінною камерою, екраном в 5,5″. Корпус апарату зроблений з магнієвого сплаву, тому смартфон дуже легкий – 162 г. При всіх цих характеристиках у OnePlus One була дуже низька ціна.

Xiaomi Redmi 3

Xiaomi Redmi 3 надійшов у продаж на початку 2016 року.

У моделі батарея високої ємності на 4100 мАг, пристойна тилова камера на 13 Мп. Телефон підтримує швидку зарядку. У нього є ІЧ-передавач, який дозволяє управляти домашньою технікою. Головна перевага смартфона полягало в ціні: Xiaomi Redmi 3 коштував дешевше своїх конкурентів. Завдяки цій моделі багато дізналися і полюбили Xiaomi.

У цього телефону незвичайний дизайн: на задній металевій панелі зроблено стильне гравірування у вигляді ромбів.

Google Pixel

Google Pixel з’явився в 2016 році. Його називали «iPhone на Android», але не через копіювання зовнішнього вигляду або технічних рішень, а скоріше через підхід до розробки, якості матеріалів і високої ціни на пристрій.

У Pixel цікавий дизайн: металевий корпус суміщений зі скляною вставкою у верхній частині задньої панелі. У нього прекрасне звучання і блискавична реакція на будь-які команди управління, а сенсор для відбитка пальця підтримує управління жестами. У цьому смартфоні з’явився голосовий помічник Google Assistant.

Головна гордість телефону – камера: Pixel був наділений фірмовим алгоритмом обробки фото HDR+, який дозволив наздогнати, а в чомусь навіть перевершити якість зйомки смартфонів від Apple.


Не пропустіть